Okulary, czy soczewki kontaktowe – jak dokonać właściwego wyboru?


Okulary, czy soczewki kontaktowe – jak dokonać właściwego wyboru?

Jeżeli mamy wadę wzroku zapewne już wiele razy zastanawialiśmy się, czy wybrać okulary, czy też może soczewki okażą się rozwiązaniem bardziej funkcjonalnym. Bardzo trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zarówno okulary, jak i soczewki mają swoich zagorzałych zwolenników. Jest również duża część osób, które posiadają okulary i soczewki, a wybór uzależniają od konkretnej sytuacji.

Okulary, czy soczewki – co wybrać?

Na wybór okularów bądź soczewek kontaktowych ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie nasz wiek. Małym dzieciom nie zaleca się noszenia soczewek kontaktowych. Aplikacja ich jest dla dziecka za trudna, ponadto może mieć ono problem z utrzymaniem higieny okolicy oczu. W przypadku młodego wieku okuliści zdecydowanie rekomendują okulary korekcyjne. Salony optyczne mają ogromny wybór atrakcyjnych, kolorowych oprawek dla dzieci, co pomaga przekonać najmłodszych do ich noszenia. Nie będziemy mieć również problemu z zakupem okularów przeciwsłonecznych dla dziecka z wadą wzroku. Tego typu modele również mogą posiadać szkła korekcyjne. Dobrze jest jednak pamiętać, że szkła przeznaczone dla dzieci nie mogą być zbyt ciemne. Okulary chronią oczy naszych dzieci przed nadmiernym słońcem, a także promieniowaniem UV.

Młodzież i dorośli mogą sobie pozwolić na wybór pomiędzy okularami, a soczewkami kontaktowymi. Wiele osób stosuje te rozwiązania zamiennie. Niekiedy okazja skłania nas do założenia soczewek. Na imprezach czujemy się zdecydowanie lepiej, kiedy mamy na sobie szkła kontaktowe. Inną sytuacją, która determinuje wybór soczewek są różnego rodzaju zajęcia sportowe. Na basenie okulary korekcyjne zupełnie nie zdają egzaminu, natomiast podczas sportów kontaktowych stanowią wręcz zagrożenie dla naszego zdrowia. Uderzenie piłką może doprowadzić do zniszczenia okularów i dobrze jeżeli skończy się tylko na tym. Na co dzień jednak okulary są bardzo praktyczne. Zakładamy je w ciągu ułamka sekundy, nie powodują one podrażnień i infekcji oczu. Są idealne, kiedy nasze oczy muszą odpocząć od szkieł kontaktowych. Jeżeli szukamy odpowiednich dla nas okularów lub/i soczewek kontaktowych, odwiedźmy dobrego optyka. W Białej Podlaskiej dobrymi opiniami cieszy się zakład optyczny Elżbiety Chlebickiej. W salonie możemy liczyć na fachowe doradztwo, a także bogaty asortyment. Ważna jest również możliwość wykonania badania wzroku na miejscu. Zakład optyczny Elżbieta Chlebicka w Białej Podlaskiej oferuje swoim klientom usługi na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz