Porady

Objawy menopauzy – jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Suchość skóry to jeden z wyznaczników rozpoczynającej się menopauzy. Okres klimakterium, dotykający kobiet po pięćdziesiątce, a ostatnio coraz częściej – po czterdziestce, nie jest łaskawy dla cery. Zmiany zachodzą zarówno w naskórku, jak i w warstwach skóry właściwej. Głównym motorem napędzającym pojawiające się zmarszczki jest spadek hormonów płciowych.

Estrogeny, których produkcja powoli się zmniejsza wraz z zaprzestaniem miesiączkowania, powodują znaczne ograniczenie produkcji lipidów w skórze. Pojawiają się więc zaburzenia w funkcjonowaniu powłoki skórnej i jej silne wysuszenie. Zmniejsza się także ilość włókien kolagenu IV i VII, co doprowadza do miejscowych spłaszczeń; naskórek staje się przez to zdecydowanie gorzej odżywiony. Jego warstwy zanikają lub stają się dużo cieńsze.

Z kolei komórki skóry właściwej – fibroblasty – wraz z pojawieniem się menopauzy stają się nieaktywne. To spory cios dla naszej skóry: fibroblasty są bowiem odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i proteoglikanów. To składniki niezwykle ważne dla prawidłowego odżywienia i zdrowego wyglądu cery. Co gorsza, pojawia się coraz więcej enzymów, szkodliwych wolnych rodników i komórek zapalnych. Nasilają one procesy zapalne zachodzące w skórze. Cierpi na tym nawilżenie skóry, pojawiają się kolejne zmarszczki. Najważniejszym objawem menopauzy jeśli chodzi o skórę, jest zmniejszenie jej gęstości. Dlatego potrzeba dobrego kremu na dzień, który pomoże odbudować ubytki poczynione przez klimakterium.

Neovadiol Kompleks Uzupełniający, krem na dzień do skóry suchej, to efekt czternastu lat pracy prowadzonej w Laboratoriach Vichy. To przede wszystkim aktywna pielęgnacja twarzy przeznaczona dla suchej skóry kobiet w okresie menopauzy. Opracowanie unikalnej formuły Kompleksu Uzupełniającego w Neovadiol Vichy, złożonej z kilku korzystnie wpływających na skórę składników – to milowy krok w dziedzinie dbania o przesuszoną cerę.

Znajdujący się w Neovadiol Kompleks Uzupełniający Vichy Pro-xylane stymuluje powstawanie kolagenu w skórze; zwiększa jej gęstość, co jest bardzo istotne w przypadku suchej skóry w okresie przekwitania. Wspomaga także redukcję zmarszczek. Hedion zmniejsza suchość skóry i przywraca jej odpowiednie napięcie i sprężystość – jest to działanie przeciwstarzeniowe, twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie. Hepes nawilża twarz i wygładza zmarszczki, ma także działanie złuszczające martwy naskórek. Hydrovance z kolei nadaje skórze elastyczność i wyrównuje koloryt. Popularny kwas hialuronowy intensywnie nawilża i również poprawia sprężystość.

Taka gama składników przynosi natychmiastowy efekt w postaci dobrego odżywienia skóry. Neovadiol Kompleks Uzupełniający jest więc profesjonalną pielęgnacją suchej skóry, produktem, który ujędrnia, uelastycznia, nadaje blasku i poprawia owal twarzy. Zwiotczała i sucha skóra staje bardziej napięta, kontur twarzy znowu jest wyostrzony i wyrazisty, a cera wygląda młodzieńczo i promiennie. Następuje także duża redukcja zmarszczek. W badaniach klinicznych prowadzonych na ponad dwustu osobach wykazano, że już po czterech godzinach znacznie poprawia się nawilżenie, elastyczność i jędrność dotychczas suchej skóry. Według osób badanych, Naovadiol Kompleks Uzupełniający Vichy znacząco likwiduje także bruzdy nosowo-wargowe, które nadają twarzy ponury i starczy wygląd. Skóra nie jest już tak szorstka i sucha.

Kuracja odbudowująca powłokę lipidową skóry jest bardzo ważna w okresie menopauzy. Optymalną pielęgnację twarzy mogą zapewnić jedynie profesjonalne, przebadane dermatologicznie kosmetyki. Krem na dzień do skóry suchej, taki jak Neovadiol Kompleks Uzupełniający Vichy, jest jej ważną częścią.