Noom diet – dieta dla zdrowia ciała i umysłu zamknięta w aplikacji


Noom diet – dieta dla zdrowia ciała i umysłu zamknięta w aplikacji

Noom jest dietetyczną aplikacją pozwalającą utrzymać prawidłową masę ciała, zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Noom diet zdobywa popularność i pisano o niej między innymi na łamach Shepa i Women’s Health. Nazwa Noom wywodzi się od nazwy aplikacji.

Aplikację można zainstalować na smartfonie – za opłatą równą 170 zł miesięcznie. Można także wykorzystać 7 – dniowy okres próbny. Aplikacja została zaprojektowana przez Saeju Jeong z Korei Południowej oraz Arta Petakova z Ukrainy. Pozwala ona wypracować prawidłowe, zdrowe nawyki żywieniowe.

Po zainstalowaniu aplikacji Noom w smartfonie należy wypełnić ankietę na temat celów odchudzania i preferowanej formy coachingu. Następnie, na podstawie udzielonych informacji użytkownik otrzymuje plan żywieniowy i rozpisane ćwiczenia dostosowane do jego potrzeb. Dieta i trening są dostosowane do indywidualnych parametrów, takich jak wiek, waga i płeć. Użytkownicy mają zapewniony dostęp do ponad 250 artykułów na temat zdrowia i diety. Mogą oni ponadto korzystać z czatu z dietetykiem, trenerem personalnym oraz lekarzem.

W aplikacji są na bieżąco zapisywane posiłki, treningi, liczba kroków, ciśnienie krwi, a także poziom cukru i postęp w odchudzaniu. Aplikacja pomaga w radzeniu sobie ze złymi nawykami żywieniowymi, w tym ze spożywaniem posiłków pod wpływem stresu. Produkty zostały podzielone na trzy kategorie, w tym zielone (najmniej kaloryczne), żółte (średnio kaloryczne) oraz czerwone (najbardziej kaloryczne). Bazą diety są zielone produkty, do których należą m.in. kawa bez cukru i mleka, jabłka, pomidory, jogurt, bataty i owsianka. Średnio kaloryczne produkty powinny być spożywane umiarkowanie, a od czasu do czasu można pozwolić sobie na rzeczy bardzo kaloryczne.