Uroda

Nawilżanie skóry jesienią – o czym pamiętać?

W chłodne dni skóra potrzebuje więcej uwagi, m.in. w zakresie nawilżenia. Chłód wiatru i ogrzewanie w pomieszczeniach pozbawiają ją naturalnego nawilżenia. Deficyt w tym zakresie objawia się uczuciem ściągnięcia i pieczenia skóry oraz szorstkością.

Warto rozważyć zastosowanie serum o właściwościach nawilżających, charakteryzujące się skoncentrowanym składem. Kosmetyki powinny działać jednocześnie antyoksydacyjnie – w okresie jesienno – zimowym problem zanieczyszczeń powietrza nasila się, a skóra jest bardziej narażona na ich negatywne działanie.

W okresie jesiennym sprawdza się m.in. stosowanie pielęgnacji warstwowej opartej na stosowaniu kosmetyków do skóry twarzy o lekkiej i gęstej konsystencji. Pielęgnacja nazywana layeringiem nie sprawdzi się jednak w przypadku każdego typu cery.

Dbałość o odpowiednie nawilżanie nie powinna ograniczać się wyłącznie do stosowania odpowiednich kosmetyków. Warto także dbać o nawilżanie skóry od wewnątrz, dostarczając jej odpowiedniej ilości płynów. Pomocne jest też wprowadzenie do diety kwasów tłuszczowych, które poprawiają

Do sprawdzonych sposobów zwiększenia poziomu nawilżenia skóry należy również stosowanie maseczek całonocnych. Wspierają one jednocześnie nocną regenerację cery.

Warto poprosić swoją kosmetyczkę, aby dobrała odpowiednią pielęgnację poprawiającą nawilżenie, w oparciu o typ cery. Zmianę w zakresie pielęgnacji można rozpocząć od zabiegu nawilżającego w salonie (np. maski odżywczej).