Styl

Najmodniejsza biżuteria w sezonie jesień/zima 2016/2017

Moda zmienną jest, jednak czasem zamiast wymyślać coś rewolucyjnego, projektanci po prostu wracają do elementów modnych już w przeszłości – ewentualnie zestawiają je z nowoczesnymi dodatkami, albo po prostu starają się tworzyć wrażenie unikalnej całości. Zasada ta obowiązuje nie tylko w przypadku strojów, ale również biżuterii – co widać wyraźnie na przykładzie najnowszych trendów jesienno-zimowych. Co będzie najmodniejsze?

Powrót do lat 90′

W latach 90′ ubiegłego wieku nosiło się duże koła – czy to jako kolczyki, czy też jako bransoletki na rękę. Najnowszy trend nawiązuje do tamtej mody – koła znów są modne, a im większe tym lepiej! Generalnie obserwowany jest powrót do masywnej biżuterii – ciężkich kół, dużych pierścieni, naręczy bransolet, a także masywnych naszyjników. Najmodniejsze dodatki wyglądają na ciężkie, więc idealnie będą się komponować z cięższymi strojami, zakładanymi na chłodne, jesienne i zimowe dni. Obszerny sweter, obwieszony takim naszyjnikiem, którego jeden rękaw pokryty jest u dołu wieloma bransoletkami będzie stanowił idealny zestaw dla każdej kobiety!

Warto wiedzieć, że projektanci już dawno zrezygnowali z pasujących do siebie elementów, albo noszenia biżuterii jedynie w jednym stylu. Jesień i zima 2016/2017 to czas, gdy można je ze sobą dowolnie mieszać, uzyskując wrażenie chaosu – ale modnego chaosu. Wszystko ma być „na bogato” – kilka masywnych elementów niekoniecznie z jednej bajki, a do tego najlepiej również broszka lub opaska na głowie.

Zrób to sam

W najnowszym sezonie modne będą spinki i wszelkie ozdoby do włosów, za które wcale nie trzeba płacić wiele – można wykonać je samodzielnie! Tak naprawdę nowe trendy zakładają bowiem obwieszanie się toną biżuterii – a wszystko powinno być wyraziste, mieć tłoczenia i aplikacje, być z wyglądu ciężkie i nawet lekko przytłaczające. Jeśli w sklepach nie odnajdziemy tego, co nam się najbardziej podoba, możemy samodzielnie wykonać takie dodatki!

Na przykład wielkie pierścionki – nic prostszego, jak kupić gotowe bazy do pierścionków i nakleić na nie albo filcowe ozdoby, albo masywne kamienie ozdobne. Podobnie jest z naszyjnikiem, a nawet z kolczykami – istnieją gotowe, zapinane tarcze, przeznaczone do naklejenia na nich ozdobnego kamienia lub kryształku. Wszystkie potrzebne nam elementy można znaleźć w sklepach internetowych – na przykład KOM Biżuteria. Komponenty do tworzenia biżuterii są tam tak liczne, że każdy znajdzie coś dla siebie. KOM Biżuteria dysponuje też zawieszkami charm (nadal modnymi) i gotową biżuterią, zawsze dostosowaną do aktualnej mody. Warto zajrzeć!