Makijaż

Monochromatyczny makijaż – jesienny look

Wśród trendów w makijażu pojawił się monochromatyczny makijaż. Zakłada on rozświetlenie oczu, policzków i ust w kolorze przypominającym naturalną barwę skóry. W efekcie wykonania takiego makijażu skóra zyskuje ciepły, promienny wygląd. Warto stosować kosmetyki do makijażu o kremowej lub satynowej konsystecji. Umożliwiają one odpowiednie rozświetlenie cery, bez niekorzystnego efektu nadmiernego świecenia.

Monochromatyczny makijaż jest odpowiedni dla każdego typu urody. Przy wyborze kosmetyków do jego wykonania należy bezwzględnie kierować się odcieniem swojej cery. W przeciwnym razie efekt nie będzie tak dobry, jak powinien. Prawidłowo wykonany monochromatyczny make – up jest niemal niewidoczny. Twarz powinna wyglądać naturalnie, co przy wykorzystaniu kosmetyków o odcieniu zbliżonym do koloru cery nie stanowi najmniejszego problemu.

Do wykonania makijażu potrzebne będą takie kosmetyki jak cień do powiek, róż do policzków, podkład, tusz do rzęs i pomadka. Blondynki powinny wybrać tusz do rzęs w kolorze brązu.