Moda

Moda lat 70. – wraca na lato?

Kolejną propozycją letniego stylu oprócz sportowego stylu jest design nawiązujący do lat 70. Charakteryzuje się on haftowanymi tkaninami, złotą biżuterią i kolorami ziemi. Niezbędnym elementem letnich stylizacji w stylu lat siedemdziesiątych jest słomkowy kapelusz.

Moda lat 70. jest ściśle związana ze stylem boho. Latem poleca się przede wszystkim proste fasony łączone z ozdobami wykonanymi ze złota. Dopełnieniem stylizacji powinny być skórzane torby i gladiatorki, które ponownie wróciły na wybiegi i na plaże.

Zwiewne sukienki w kolorach ziemi powinny odsłaniać dekolt i sięgać do wysokości kolan. Elementem charakterystycznym dla fasonów w stylu lat siedemdziesiątych jest zaznaczona talia oraz dolna część w kształcie litery „A”. Podkreślają one sylwetkę klepsydry oraz ukrywają szerokie biodra i niezbyt szczupłe uda.

W wakacyjnej walizce w stylu lat 70. nie powinno zabraknąć także kostiumów kąpielowych oraz złotych kolczykó ze złota, mosiężnych bransoletek i pierścionków oraz tym podobnych ozdób.