Uroda

Mikrodermabrazja. Co to jest? Jak działa na skórę?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem pielęgnującym skórę wykorzystującym mechaniczne pokonanie bariery warstwy rogowej, aby ułatwić wniknięcie substancji odżywczych. Zabieg usuwa warstwę rogową naskórka i zwiększenie jego przepuszczalności oraz poprawia zdolności regeneracyjne skóry. Głębokość działania mikrodermabrazji jest zależny od wybranej metody. Im jest ona większa, tym lepsze efekty zabiegu, ale też wyższe ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Usunięcie warstwy rogowej naskórka powoduje dokładne oczyszczenie skóry ze zrogowaciałych komórek, zanieczyszczeń i nadmiaru łoju.

Skóra pozbawiona wierzchniej warstwy jest gładka, miękka i bardziej wrażliwa na bodźce, np. światło słoneczne. Dlatego też zabieg nie może być wykonywany w okresie letnim. Mechaniczne usunięcie wierzchniej warstwy naskórka powoduje wyrównanie i wygładzenie powierzchni skóry. Dochodzi również do usunięcia blizn i wygładzenie płytkich zmarszczek. Zaleca się stosowanie kremów nawilżających i ochronnych po przeprowadzeniu zabiegu. W przeciwnym razie skóra wrażliwa na bodźce może źle zareagować. Najczęściej skóra delikatnie się łuszczy w miejscach, gdzie jest najbardziej sucha i delikatna.

Mikrodermabrazja poprawia koloryt, elastyczność i jędrność skóry oraz ułatwia przenikanie substancji aktywnych do skóry. Niszczy naturalną barierę, dlatego otwarte pory i mieszki włosowe oraz odsłonięta skóra nie mają problemu z pochłonięciem ważnych składników aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych. Zabieg jest wykonywany w seriach, w zależności od potrzeb skóry. Dla podtrzymania efektu zaleca się powtarzanie zabiegu raz w miesiącu.