Porady

Metody depilacji ciała

Depilacja nie jest przyjemna. Warto znaleźć sposób, dzięki któremu będziemy mogli ograniczyć ból z tym związany do minimum i przede wszystkim uzyskać jak najlepsze efekty.
Możemy wybrać plastry do depilacji, które są niezwykle wygodne i łatwe w użyciu. Dzięki temu, że z nich skorzystamy będziemy mogli cieszyć się z gładkiej skóry przez dwa-trzy tygodnie. Jednak, z ich stosowaniem mogą wiązać się pojawiające się na skórze podrażnienia, jeśli nasza skóra jest niezwykle delikatna. W takiej sytuacji, warto stosować łagodzące olejki, które będą doprowadzały skórę po depilacji do odpowiedniego stanu. Warto kupować takie plastry, które olejki mają dołączane do pudełka.

Najszybszy zabieg związany z depilowaniem wykonamy przy użyciu maszynki do golenia. Jeśli tylko wykonamy taki zabieg w prawidłowy sposób, na skórze nie będą się pojawiały żadne niedoskonałości. Może jednak zdarzyć się tak, że podczas takiej depilacji zatniemy się. Warto wybierać do depilacji jedynie maszynki dla kobiet. Są one stworzone w taki sposób, że ułatwiają depilację. Posiadają szerokie i ruchome ostrza. Takimi maszynkami dużo trudniej jest się skaleczyć.

Możemy wybrać również krem do depilacji. Większość kremów do depilacji nie podrażnia skóry i działa w bardzo szybki sposób. Niestety, ale z takimi kremami jest problem podczas nakładania. Odbywa się to zazwyczaj w niezbyt komfortowy sposób. Trzeba mieć wprawę, aby rozprowadzić po skórze odpowiednia ilość kremu przy pomocy specjalnej szpatułki. Alternatywą dla tradycyjnych kremów, jest krem w sprayu, który nałożyć można szybki i sprawnie.