Uroda

Maska ze śnieżnego grzyba – jak to działa?

Śnieżny grzyb (Snow fungus) jest mało znany na polskim rynku kosmetycznym. Kosmetyki przygotowane na jego bazie są oferowane tylko przez nieliczne marki.

Jednym z produktów produkowanych na bazie śnieżnego grzyba jest maska na twarz – bez obaw, grzyb nie jest szkodliwy dla zdrowia. Snow fungus, czyli Tremella fuciformis jest jadalnym grzybem o właściwościach głęboko nawilżających i wyciszających. Maska przygotowana na bazie śnieżnego grzyba doskonale koi suchą i podrażnioną skórę.

Tremella fuciformis jest gatunkiem grzyba mającym postać białej żelatyny przypominającej gąbkę z postrzępionymi brzegami. Występuje on głównie w strefie klimatu równikowego, na pniach połamanych drzew. Śnieżny grzyb znalazł szerokie zastosowanie w chińskiej kuchni i medycynie. Tremella fuciformis znajduje też zastosowanie w produkcji kosmetyków – zwłaszcza w Chinach i Japonii.

W Polsce śnieżny grzyb jest znany także jako trzęsak, albo masło czarownicy. Wyciąg pozyskany z tego grzyba posiada cenne właściwości odmładzające. Ekstrakt z Tremella fuciformis efektywnie wiąże wodę w skórze – bardziej skutecznie niż kwas hialuronowy. W kosmetyce są wykorzystywane także takie właściwości „masła czarownicy”, jak opóźnienie procesów starzenia i pobudzanie procesów metabolicznych komórek skórnych.

Maseczki ze śnieżnego grzyba zawierają także składniki dodatkowe, w tym m.in. skoncentrowaną dawkę kwasu hialuronowego, peptydy oraz witaminy o właściwościach antyoksydacyjnych. Dodatkowe substancje aktywne wspierają naturalne właściwości Tremella fuciformis.