Moda

Maska peel off z węgla aktywnego – sprawdzamy jak działa!

Słyszałaś już o masce peel off z węgla aktywnego? W odróżnieniu od klasycznych masek przygotowanych na bazie kremu nawilżającego lub glinki łatwiej ją usunąć, a efekty – zaskoczą nawet najbardziej wymagających.

Jeżeli stosujesz już maskę peel off z węgla aktywnego regularnie (ok. 2 – 3 razy w tygodniu) od kilku miesięcy to:

  • zanieczyszczenia skóry

  • zaskórniki

  • niedoskonałości

  • nadmiar sebum

prawdopodobnie nie są już twoim problemem.

Jeżeli chcesz stosować maskę częściej, ale masz cerę mieszaną, lepiej wykorzystaj ją tylko w strefie T, która jest najbardziej podatna na zmiany trądzikowe i nadmiar sebum. Posiadaczki suchej i wrażliwej cery powinny stosować maskę peel off z węgla aktywnego co najwyżej 2 razy w tygodniu.

Skuteczność maski peel off wynika z właściwości oczyszczających węgla aktywnego, który absorbuje toksyny oraz normalizuje działanie gruczołów łojowych.

Możesz przygotować maseczkę samodzielnie z żelatyny, odrobiny wody oraz jednej kapsułki węgla aktywnego. Możesz też rozkruszyć tabletkę węgla leczniczego, co jest trochę czasochłonne – efekt będzie taki sam. Wsyp węgiel aktywny otwierając silikonową osłonkę do już rozpuszczonej żelatyny. Nałóż maseczkę na twarz i odczekaj ok. 15 – 30 minut aż zastygnie – wtedy bez trudu oderwiesz ją od skóry – już po pierwszej aplikacji skóra jest odświeżona i oczyszczona. Pamiętaj, aby aplikować maskę z ominięciem brwi, ust i oczu (jak na zdjęciu).

Zamiast żelatyny i wody możesz wykorzystać łyżkę kremu nawilżającego o prostym składzie i jedną kapsułkę węgla – nie będzie to maska peel off, ale nawilżająca maseczka oczyszczająca dedykowana posiadaczkom bardzo suchej cery.