Makijaż

Marynarka w duecie z sukienką – koktajlową i wieczorową

Żakiet – marynarka – lepiej sprawdzi się w połączeniu z koktajlową sukienką. Przy doborze okrycia wierzchniego do wieczorowej sukienki trzeba zachować dużą ostrożność.

Jeżeli sytuacja tego wymaga, można założyć płaszcz, który zakryje odsłonięte ramiona (np. w kościele). Żakiety również mogą dobrze wyglądać w zestawieniu z długą suknią wieczorową, ale trudno znaleźć dobry duet.

Jeszcze gorzej jest w przypadku kardiganów, które dobrze prezentują się z letnimi sukienkami, ale nie nadają się w przypadku biznesowej stylizacji. Sweterk wysokiej jakości może zastąpić żakiet, przy czym wyłącznie w nieformalnych, nieoficjalnych styliacjach.

Bez względu na to, jakie okrycie wierzchnie wybierzemy, trzeba pamiętać o tym, aby pasowało ono kolorystycznie do wybranej sukienki i było dobrane do jej kroju. Do taliowanej sukienki wybierajmy taliowany żakiet, albo krótki kardigan, który podkreśli wąską talię. W przypadku prostej sukienki – tuby, dobrze będzie prezentowała się długa marynarka o równie prostym kroju.