Marina – top kolor wśród palety Fall/Winter 2017/2018 według Instytutu Pantone


Marina – top kolor wśród palety Fall/Winter 2017/2018 według Instytutu Pantone

Instytut Pantone przygotował zróżnicowaną i ciekawą paletę top kolorów na sezon jesień/zima 2017/2018. Za najbardziej topowy został uznany odcień niebieskiego nazwany przez Instytut Pantone Marina.

Kolor Marina jest doskonałym partnerem dla czerni, bieli, a także czerwieni (np. grenadyny), choć ostatnie połączenie może się wydawać zdecydowanie zbyt eleganckie. W kolorze marina pojawiły się długie swetry, stylowe sukienki niezbyt odpowiednie na jesienne chłody, a także futra.

Marina dobrze prezentuje się w stylizacjach typu total look. Jeżeli nie chcesz być ubrana od stóp do głów na niebiesko, wybierz jedno z proponowanych wyżej kolorystycznych połączeń, albo wypróbuj własny pomysł na łączene tej barwy z innymi kolorami. Marina podkreśla szczególnie urodę brunetek, ale kobiety reprezentujące inne typy urody także nie wyglądają źle w tym kolorze. Być może właśnie to zadecydowało o tym, że Marina została uznana za „top of the top” wśród barw na nadchodzący sezon.

Poza tym, Marina oddaje chłód jesieni i zimy, a jednocześnie nie pozwala zapomnieć o błękicie letniego nieba. Intensywny odcień niebieskiego nie jest tak mroźny jak pastelowy błękit, ani tak poważny jak granatowy kolor (por. Navy Blue – jeden z topowych odcieni Fall/Winter 2017/2018). Ma w sobie coś energetycznego i pozytywnego – w połączeniu z ciepłym materiałem ułatwi przebrnięcie przez okres zbyt chłodnych i zbyt krótkich dni.

W sezonie jesienno – zimowym nie zabraknie też wzorów – w tym między innymi kraty oraz orientalnych deseni.