Marc Jacobs jesień/zima 2019/2020 – oversize, czerń i pióra


Marc Jacobs jesień/zima 2019/2020 – oversize, czerń i pióra

Marc Jacobs zaprezentował swoją kolekcję na sezon Jesień/Zima 2019/2010. W kolekcji dominuje zdecydowanie ciemna kolorystyka, w tym zwłaszcza czerń i grafit oraz ciemne wzory.

Fasony zostały zaprojektowane w stylu oversize i w nawiązaniu do lat 80. Marc Jacobs proponuje szerokie sukienki, garnitury w kratę, koszule z kokarda wiązaną pod szyją oraz ekstrawaganckie kreacje wykonane z piór lub zdobione kaskadami falban. Wśród okryć wierzchnich wchodzących w skład kolekcji zdecydowanie dominowały peleryny, oczywiście także w rozmiarze oversize.

Przyciągające wzrok nakrycia głowy zostały zaprojektowane przez innego projektanta – Stephena Jonesa. Dużym zaskoczeniem dla widzów było zamknięcie pokazu przez modelkę Christy Turlington, która pojawiła się na wybiegu po przeszło 20 latach przerwy.

Marc Jacobs jest projektantem amerykańskiego pochodzenia. Swoją karierę rozpoczął już w wieku 24 lat, na początku 1987 r. Inspiracje stylem lat 80. widoczne w najnowszej kolekcji mogą zatem mieć źródło we wspomnieniach projektanta z lat młodości. Od 1997 r. amerykański projektant współpracował z domem mody Louis Vuitton, jako jeden z dyrektorów kreatywnych. Zrezygnował z tej funkcji dopiero po 16 latach, w 2013 r. Większość kolekcji Marca Jacobsa ma bardzo kobiecy charakter, podobnie jak kolekcja jesień/zima 2019/2020.