Makijaż

Manicure pod kreską – nowy trend

Wraz z wrześniowymi tygodniami mody pojawiają się nowe trendy. Są to nie tylko tendencje w modzie, ale także w makijażu. Jednym z nich jest tak zwany manicure pod kreską, który prezentuje się bardzo stylowo. Kreski na paznokciach pojawiły się między innymi na pokazach takich marek, jak Del Pozo i Suno.

Manicure pod kreską może mieć formę pojedynczych pasków na nabłyszczonych płytkach paznokcia. Inną formą trendu są geometryczne połączenia kilku pasków w różnych kolorach. Można zaryzykować stwierdzeniem, że styl marynarski przeniknął do trendów w makijażu.

Wykonanie modnego manikiuru nie jest trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne lakiery przeznaczone do wykonywania wzorków. Można wykorzystać modny, brokatowy lakier w złotym lub srebrnym kolorze, aby zaakcentować brokatowy trend, który pojawił się w jesiennej modzie. Można też zainspirować się nowoczesnym malarstwem i połączyć podstawowe kolory w jedną „kreskową” mozaikę.

Pędzelek do lakieru powinien być takiej samej grubości, jak pasek malowany na paznokciu. Wtedy paski będą równe, a manicure będzie prezentował się perfekcyjnie.