Makijaż na szóstkę – poznaj triki makijażystów!


Makijaż na szóstkę – poznaj triki makijażystów!

Makjaż na szóstkę to taki, który nie powoduje, że cera ma nienaturalny wygląd. Poza tym, na szóstkę zasługuje make – up zakrywający wszystkie niedoskonałości.

Niedoskonałości, które powinny być ukryte przez makijaż to zaczerwienienia, naczynka krwonośne, a także sińce pod oczami i świeże blizny po zmianach trądzikowych. Pamiętaj, żeby używać korektora odpowiedniego do rodzaju (zabarwienia) niedoskonałości. Do ukrycia zaczerwienienia użyj zielonego korektora. Sińce ukryjesz za pomocą żółtego korektora. Do blizn i zmian trądzikowych zastosuj korektor w kolorze cery. Po nałożeniu korektora zaaplikuj puder – tak jak zazwyczaj.

Z nadmiarem kosmetyków bardzo łatwo przesadzić. Naucz się nakładać podkład w taki sposób, aby skóra wyglądała naturalnie. Zaczniej od nałożenia podkładu na grzbiecie nosa, podbródku, kościach policzkowych i na czole. Następnie rozprowadź go w kierunku na zewnątrz. Makijażyści radzą: nakładaj podkład pędzlem, wyrównuj palcami. Pamiętaj o umyciu dłoni przed wykonaniem makijażu, żeby zapobiec rozsiewowi bakterii.

Sypki puder jest niedocenianym kosmetykiem. Zwykle używamy pudru w płynie lub kamieniu. Za pomocą sypkiego pudru możesz zmatowić obszar T (czoło, nos, broda) oraz utrwalić korektor i podkład. Nałóż także róż na kości policzkowe, żeby rozświetlić twarz. Ożywisz cerę i sprawisz, że będzie wyglądała zdrowo, młodo i świeżo.