Makijaż na lato – wodoodporny, trwały i naturalny


Makijaż na lato – wodoodporny, trwały i naturalny

Trzy podstawowe cechy, którymi powinien charakteryzować się letni makijaż to wodoodporność, trwałość i naturalność.

Latem bardzo popularnym sposobem na uzyskanie świeżego, naturalnego wyglądu jest stosowanie korektorów i pudrów rozjaśniających twarz, a także wykonywanie henny na rzęsy i brwi. Kolor henny powinien być dobrany odpowiednio do koloru włosów. W przypadku blondynek czarna henna wygląda bardzo nienaturalnie.

Latem można wypróbować kosmetyki wodoodporne. Ich skład różni się od konwencjonalnych kosmetyków. Zawierają one przede wszystkim naturalne polimery, woski roślinne, olejki roślinne i mineralne oraz silikony. Są to substancje chroniące makijaż przed wodą, a także przed szkodliwym działaniem słońca i wiatru. Lato jest dobrą okazją na wypróbowanie mineralnych kosmetyków wodoodpornych.

Jeżeli jeszcze stosujesz metodę demakijażu opartą na jednokrotnym zmyciu twarzy tonikiem i spłukaniu resztek makijażu wodą, to w przypadku wodoodpornych kosmetyków będzie ona nieskuteczna. Koniecznej jest stosowanie specjalnych preparatów do demakijażu przeznaczonych do usuwania pozostałości wodoodpornego makijażu.

Nie kupuj zbyt dużo wodoodpornych kosmetyków – większość preparatów zachowuje trwałość tylko przez jeden sezon. Do wyboru masz m.in. wodoodporne tusze do rzęs, eyelinery i cienie do powiek. Nie znajdziesz wodoodpornego pudru, ani fluidu. Możesz jednak utrwalić go za pomocą wodoodpornego preparatu utrwalającego makijaż.