Makijaż

Makijaż dla wyjątkowo aktywnych kobiet

W czasie treningu najlepiej nie mieć w ogóle makijażu – niektóre kobiety nie są przekonane co do tego poglądu i nakładają na twarz puder, tusz do rzęs i inne kosmetyki. Na szczęście na rynku są i takie produkty, które wytrzymają nawet „pot i łzy”.

Kosmetyki dostosowane do warunków panujących podczas treningu, czyli do podwyższonej temperatury ciała i zwiększonej potliwości, są oferowane tylko przez wybrane marki. Ich specjalna formuła sprawia, że są bardzo trwałe. Nie trzeba poprawiać makijażu po wyjściu z sali fitness czy po zakończeniu joggingu, albo sesji jogi, żeby wrócić do domu „jakość wyglądając”.

Dla pań uzależnionych od sportu i od makijażu polecamy puder matrujący oraz tusz to rzęs – to wystarczy. Powinny być to jednak takie kosmetyki, które są dostosowane do warunków panujących w czasie treningu. Tusz nie powinien tworzyć sztywnej powłoki na rzęsach, bo będzie się osypywał. Jego konsystencja powinna być kremowa i wodoodporna. Taki tusz do rzęs tworzy elastyczną powłokę, która przetrwa najcięższe warunki. Puder powinien z kolei zapewniać naturalny wygląd i efekt matujący przez cały trening. Na polskim rynku takie kosmetyki są oferowane m.in. przez markę Pupa.

Skoro już mowa o pudrze – jaki powinien być ten idealny, do dziennego makijażu? Naszym zdaniem pudry powinny zapewniać efekt matu, jedwabnego wykończenia i świeżości.