Moda

Louis Vuitton Resort 2020 – pokaz mody w historycznym TWA Flight Center

Projektanci mody doskonale wiedzą, że wyszukane kreacje potrzebują odpowiedniej oprawy w postaci miejsca i stosownej aranżacji. Pokaz mody Louis Vuitton Resort 2020 odbył się w wyjątkowym miejscu -TWA Flight Center, które zostało zaprojektowane w 1962 r. przez Eero Saarinena.

Modelki prezentowały stroje idąc po wybiegu zaaranżowanym w stylu vintage, podobnie jak niektóre kreacje. Ikoniczna torba podróżna zainspirowana TWA, czerwona spódnica bombka inspirowana latami 80., a także krótkie szorty zestawione z butami z wysoką cholewką z lat 90. Jedwabne topy z bufiastymi rękawami przywodziły natomiast na myśl późny okres renesansu.

Wśród kolorów dominowała połyskująca czerń. Modelki z lekko natapirowanymi fryzurami i wyrazistym makijażem pokazały jak będzie wyglądać garderoba współczesnej, pewnej siebie kobiety. Louis Vuitton zdecydowanie odchodzi od tradycyjnych fasonów dodając do nich detale, nadając im wyrazistość i indywidualny styl.

Poszczególne elementy strojów są połączeniem różnych kolorów i tekstur. To zdecydowanie nie kolekcja dla minimalistek. Nie zabrakło nawiązań do Nowego Jorku. Na niektórych ubraniach zostały zamieszczone kolorowe printy inspirowane miastem.

Pokaz Louis Vuitton Resort 2020 można obejrzeć na oficjalnej stronie domu mody, pod tym linkiem.