Lifting a la Dracula – wampirzy zabieg dla dojrzałej cery


Lifting a la Dracula – wampirzy zabieg dla dojrzałej cery

Czego się nie robi dla urody – to powiedzenie powtarza każda kobieta, która doznaje dyskomfortu podczas zabiegów kosmetycznych. Można je odnieść także do tzw. wampirzego liftingu.

Wampirzy lifting, a właściwie – terapia osoczem bogatopłytkowym – polega na wykorzystaniu preparatów na bazie osocza pacjenta. W osoczu znajdują się takie składniki, jak albuminy, białka, woda, lipoproteiny i globuliny.

Osocze bogatopłytkowe dotychczas było stosowane w medycynie – w regeneracji urazów mięśni, ścięgien, więzadeł, urazów stawów oraz stanów zapalnych kości. Dziś osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej – wykorzystuje się je głównie do przebarwień skóry i zmarszczek.

Nastrzykiwanie skóry osoczem bogatopłytkowym nie jest jednak dla każdego. Kobiety w ciąży i w okresie laktacji, jak również osoby cierpiące na choroby nowotorowe lub krwi nie mogą poddać się temu zabiegowi. Wampirzy lifting nie może być też wykonywany u osób, które zażywają środki farmakologiczne wydłużające czas krwawienia.

Dodaj komentarz