Uroda

Laserowa depilacja w domu – bezpieczna i skuteczna

Czasy, kiedy na laserową depilację kobiety musiały umawiać się na kilka zabiegów kosztujących po kilkaset złotych każdy, minęły bezpowrotnie. Dziś za równowartość jednej sesji można mieć laserowy depilator w domowej kosmetyczce.

Depilator laserowy jest urządzeniem emitującym światło. Przenka ono do trzonu włoska uszkadzając jego macierz i komórki odżywcze włosa. Jeżeli włos zostanie uszkodzony laserowo, nigdy już nie odrośnie. Dlatego też metoda laserowa uchodzi za najbardziej skuteczną metodę usuwania niechcianego owłosienia.

Na polskim rynku już jest kilkanaście modeli depilatorów laserowych proponowanych przez różne marki. Różnią się one od profesjonalnych depilatorów laserowych wykorzystywanych w salonach kosmetycznych – ich działanie jest znacznie słabsze, żeby konsumentka nie zrobiła sobie krzywdy.

Domowe depilatory laserowe przypominają nieco suszarkę, ale są od niej nieco mniejsze – w trosce o komfort korzystania. Depilatory laserowe do użytku domowego różnią się także od profesjonalnych pod względem powierzchni działania, która w ich przypadku jest dość niewielka (względy bezpieczeństwa użytkowniczki).