Uroda

Kwasy na twarz, które możesz stosować w domu

Kwasy na twarz mogą być stosowane nie tylko w gabinecie kosmetycznym. Obecnie na rynku kosmetyków są dostępne preparaty, które mogą być z powodzeniem stosowane w domu. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj kwasu do cery.

Kosmetyki zawierające w swoim składzie kwasy w odpowiednim stężeniu pomagają wyrównać koloryt skóry, wygładzić drobne zmarszczki, zmniejszyć widoczność przebarwień i zlikwidować zaskórniki. Kobieta w każdym wieku może uzyskać korzyści z zabiegów z użyciem kwasu migdałowego, azelainowego, czy też salicylowego.

Kwasy stosowane w kosmetyce są związkami eksfoliacyjnymi. Oznacza to, że ich działanie osłabia wiązania międzykomórkowe skóry, prowadząc do złuszczania się jej wierzchniej warstwy. Można wyróżnić 3 grupy kwasów, w tym:

– kwasów AHA – (np. kwas migdałowy, glikolowy, mlekowy, jabłkowy),

– kwasy BHA – (np. kwas salicylowy)

– kwasy PHA – (np. kwas laktobionowy)

Najsilniej działają kwasy AHA, natomiast do cery trądzikowej i tłustej najbardziej polecane są kwasy beta – hydroksylowe. Kwasy poli-hydroksylowe (PHA) charakteryzują się zdecydowanie najłagodniejszym działaniem, dlatego są polecane do cery wrażliwej i naczyniowej.

Chcąc uzyskać optymalne rezultaty bez podrażnienia skóry, warto przed zakupem kosmetyków zawierających kwasy skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem, którzy także doradzą jaki kwas i jakiego rodzaju kosmetyk będą najbardziej odpowiednie.