Bez kategorii

Kwas traneksamowy – sposób na walkę z przebarwieniami

Kwas traneksamowy jest substancją wykorzystywaną do zwalczania przebarwień typu barwnikowego i typu naczyniowego. Proces melanogenezy jest wzmagany przez promienie UV, zmiany hormonalne, współistniejące choroby wątroby, a także kosmetyki i leki uwrażliwiające na światło.

Kwas traneksamowy to sposób na zwalczanie zmian będących tego konsekwencją. Substancja ta jest również sposobem na zapobieganie tego typu zmianom. Kwas traneksamowy przeciwdziała aktywacji melanocytów przez światło słoneczne, ponieważ hamuje proces melanogenezy na wszystkich etapach jej powstawania.

Kwas traneksamowy wpływa nie tylko na istniejące przebarwienia, zapobiegając też nawrotom przebarwień. Poza działaniem rozjaśniającym kwas traneksamowy wskazuje na szereg właściwości łagodzących stany zapalne i alergiczne. Kosmetyki zawierające ten składnik sprawdzają się w pielęgnacji skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym.

Wspomniana substancja redukuje rumień oraz wykazuje silne działanie nawilżające, co wpływa na odzyskanie prawidłowej równowagi bariery skóry. Kwas traneksamowy znajduje zastosowanie także podczas zabiegów kosmetycznych.