Uroda

Kwas traneksamowy rozprawi się z przebarwieniami

Kwas traneksamowy określany także skrótem TXA jest skutecznym aktywnym składnikiem kosmetyków zwalczającym przebarwienia, które powstały na różnym podłożu. Kwas traneksamowy pomaga w niwelowaniu przebarwień pozapalnych, hormonalnych i posłonecznych.

Jego działanie polega na rozjaśnieniu skóry, wyrównaniu kolorytu zmniejszeniu widoczności naczyń kwionośnych. Kosmetyki opracowane na bazie kwasu traneksamowego są polecane kobietom, które mają skórę wrażliwą i naczyniową, a take pacjentkom, które przebyły kurację rozjaśniającą przebarwienia. Kwas traneksamowy pomaga także przed i po serii zabiegów z wykorzystaniem lasera i IPL. Kremy z TXA można stosować codziennie, natomiast maski z kwasem traneksamowym powinny być stosowane 1 – 2 razy w tygodniu, najlepiej na noc. Ich zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie efektu zabiegów rozjaśniających.

Kwas traneksamowy charakteryzuje się łagodnym działaniem. Pomimo tego, że jest kwasem nie powoduje podrażnienia skóry i skutecznie łagodzi stany zapalne. Substancja pomaga w leczeniu trądziku różówatego. Preparat skutecznie rozjaśnia skórę oraz likwiduje stany zapalne i przebarwienia. Jego działanie skoncentrowane na usuwaniu przebarwień polega na blokowaniu kumulowania się i wydzielania melaminy (barwnika skóry).