Kremy, balsamy i serum antycellulitowe – co zawierają i jak działają?


Kremy, balsamy i serum antycellulitowe – co zawierają i jak działają?

Na rynku kosmetycznym znajdziesz mnóstwo preparatów obiecujących antycellulitowe działanie. Zwróć jednak uwagę na to, czy wybrany produkt zawiera odpowiednie komponenty, które zagwarantują pożądany efekt.

Oprócz odpowiedniego składu bardzo ważna jest także właściwa aplikacja kosmetyku na skórę. Ponadto, możesz zwiększyć efekt ujędrnienia stosując proste triki, np. naprzemienne ciepłe i zimne prysznice oraz regularnie wykonując ćwiczenia antycellulitowe. Niektóre preparaty zostały tak zaprojektowane, że powinny być wmasowywane w skórę za pomocą specjalnego masażera – czasem można go kupić osobno lub w zestawie z wybranym kosmetykiem.

Najczęstszym składnikiem kosmetyków antycellulitowych jest kofeina. Niekiedy, dla wzmocnienia efektu łączy się ją z cekropią. Formuła złożona z kofeiny pomaga skutecznie zmniejszać nadmiar tkanki tłuszczowej, jednak dla zaobserwowania odpowiednich efektów, w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej konieczne jest przejście na zbilansowaną dietę.

Kolejnym ważnym składnikiem preparatów tego typu jest wyciąg z bluszczu. Roślinny składnik znacznie poprawia jędrność i elastyczność skóry. Ekstrakt z bluszczu jest bogatym źródłem flawonoidów i rutyny, które uszczelniają ścianki naczyń włosowatych oraz usprawniają krążenie krwi i odpływ limfy, a tym samym przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry.

W preparatach antycellulitowych można znaleźć także escynę i L – karnitynę. Escyna działa podobnie do flawonoidów zawartych w bluszczu – usprawnia krążenie krwi w naczyniach włosowatych, a tym samym poprawia odżywienie skóry i usuwanie toksyn przyczyniających się do pojawiania cellulitu. Escyna i l-karnityna, podobnie jak wskazana powyżej kofeina wspierają także odpływ limfy, której zastoje powodują obrzęki.

Do roślinnych składników preparatów antycellulitowych należy również ruszczyk kolczasty i skrzyp polny. Wyciągi z tych roślin są ważne w walce z cellulitem, ponieważ ruszczyk kolczasty pobudza mikrokrążenie i zwiększa sprężystość skóry, natomiast skrzyp polny przyspiesza drenaż limfatyczny.

Regularne stosowanie preparatów antycellulitowych pomaga uzyskać znakomite efekty. Choć producenci obiecują efekty po 7 – 14 dniach, nie zniechęcaj się, jeżeli nie będą zgodne z twoimi oczekiwaniami. Walka z cellulitem wymaga cierpliwości i wytrwałości.