Uroda

Kosmetyki chroniące przed promieniowaniem i smogiem – co zawierają?

Skóra jest codziennie narażona na szkodliwe działanie różnych czynnników, m.in. promieniowanie blue light i HEV light, warunki atmosferyczne, stres i zmęczenie oraz smog. Niemniej obecnie producenci kosmetyków mają na to swój sposób.

Na rynku są dostępne profesjonane linie kosmetyków, które chronią skórę narażoną na czynniki związane z szybkim tempie współczesnego życia. Niektóre dermokosmetyki uzupełniają niedobór melatoniny wspierając regenerację skóry i redukując skutki przemęczenia. Dzięki nim skóra wygląda promiennie.

Wśród tego rodzaju kosmetyków znajdują się także ochronne, transparentne pudry, które zawierają tlenek ceru – chroni on przed szkodliwym promieniowaniem HEV/VIS oraz UV. Transparentne pudry działają także jak klasyczne produkty tego typu – utrwalają makijaż.

W trosce o zdrowie skóry możesz stosować także kosmetyki zawierające mikrocząsteczki platyny lub hematytu, np. maski. Ich działanie polega na niwelowaniu szkodliwego wpływu zanieczyszczeń środowiska oraz szkodliwego promieniowania HEV/VIS i UV. Wsparciem dla skóry są też ekstrakty roślinne charakteryzujące się silnym potencjałem antyoksydacyjnym.

Codziennie warto starannie oczyszczać skórę rano i wieczorem używjąc żelu i toniku lub płynu micelarnego. Należy także rano i wieczorem aplikować na skórę krem, najlepiej odpowiednio na dzień i na noc. Raz w tygodniu wykonaj peeling dostosowany do rodzaju i potrzeb cery, po czym nałóż maskę i zaaplikuj krem na noc. Raz na kwartał skórze przyda się kuracja odżywczo – regeneracyjna w formie serum (2 – 3 tygodnie). Uzupełnieniem pielęgnacji opartej na dermokosmetykach są zabiegi kosmetyczne – mikrodermabrazja, mezoterapia i peeling kawitacyjny.