Korektor zatuszuje niedoskonałości. Znajdź odpowiedni dla siebie!


Korektor zatuszuje niedoskonałości. Znajdź odpowiedni dla siebie!

Korektor należy do niezbędnika kobiecej kosmetyczki. Możesz obejść się, bez bronzera i rozświetlacza, ale żaden kosmetyk nie zamaskuje tak dobrze cieni pod oczami, pojedynczych niedoskonałości i zaczerwienienia.

Korektor nie jedno ma imię – wybór kosmetyku powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami. Cielisty korektor dostosowany do odcienia skóry, zamaskuje większość niedoskonałości i jest najbardziej uniwersalny. Niemniej jeżeli Twoim problemem są zaczerwienienia i pajączki, albo sińce pod oczami, wybierz korektor w innym odcieniu.

Zielone korektory nadają zaczerwienionej skórze naturalny odcień. Nakładaj go nie tak, jak kosmetyk w odcieniu skóry (po nałożeniu podkładu), lecz zawsze przed zaaplikowaniem podkładu i pudru.

Korektory w odcieniu żółtym zamaskują cienie pod oczami. Możesz następnie zaaplikować niewielką ilość rozświetlacza w wewnętrznym kąciku oka i na płatkach nosa, gdzie skóra zazwyczaj wygląda na zmęczoną.

Słyszałaś o fioletowym korektorze? Jeżeli Twoim problemem są ciemne plamki i blizny, powinnaś się z nim zaprzyjaźnić. Wyrównuje koloryt skóry. Należy aplikować go bezpośrednio na skórę, a następnie zastosować podkład.

Na zakończenie przedstawiamy korektory do zadań specjalnych. Bardzo trudno znaleźć je w polskich drogeriach – biały i niebieski korektor są najmniej popularne spośród wszystkich odcieni i nie wszystkie firmy kosmetyczne je produkują. Pierwszy z wymienionych służy do maskowania zmarszczek i przebarwień. Można zastosować go także w roli rozświetlacza. Z kolei niebieski korektor pomoże Ci ukryć nadmierną lub nierównomierną opaleniznę.