Kolekcja mody Boss Jesień/Zima 2019/2020


Kolekcja mody Boss Jesień/Zima 2019/2020

Kolekcja domu mody Hugo Boss realizowana pod szyldem „Boss” na sezon Jesień/Zima 2019/2020 została zdominowana przez doskonale skrojone płaszcze w rozmiarze oversize, trencze wykonane ze skóry oraz proste sukienki – tuby. Pojawiły się również futra oraz ponadczasowe golfy.

Kreacje, w które Boss ubrał modelki, wyglądały nonszalancko, ale jednocześnie elegancko i z klasą. Fasony, kolory i materiały zostały dobrane w taki sposób, aby kreacje podkreślały indywidualny styl i artystyczną duszę.

Wśród kolorów, oprócz czerni i bieli pojawiły się szarości, beże oraz odcienie różu. Kolekcja została opracowana z myślą o damskiej i męskiej garderobie.

Marka została zbudowana przez Hugo Ferdinanda Bossa w 1924 r. Kryzys gospodarczy, a następnie wybuch II wojny światowej zmusił założyciela do zawieszenia działalności, wznowionej po podpisaniu kontraktu na produkcję mundurów dla nazistowskiej młodzieżówki – Hitlerjugend. W okresie II wojny światowej Hugo Boss zatrudniał tzw. robotników przymusowych, w obozie pracy w Metzingen, za co po zakończeniu wojny stanął przed trybunałem denazyfikacyjnym i został ukarany zakazem prowadzenia działalności gospodarczej oraz grzywną w wysokości 100.000 marek niemieckich. Wkrótce potem zmarł.

Marka przetrwała głównie dzięki zięciowi Bossa -Eugenowi Holy, który rozpoczął produkcję garniturów. W latach 60. Marka miała wymiar europejski. W latach 70. Zmieniono nazwę marki na „Boss”, aby była bardziej globalna, międzynarodowa. W latach 80. Spółka zajęła się także produkcją kosmetyków. Od końca lat 90. Hugo Boss zajmuje się projektowaniem zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby, w dwóch liniach – casualowej „Boss” i bardziej ekstrawaganckiej „Hugo”.