Kolekcja Balenciaga Jesień/Zima 2019/2020


Kolekcja Balenciaga Jesień/Zima 2019/2020

Najnowsza kolekcja zaprojektowana przez Demna Gvasalia dla domu mody Balenciaga została nazwana przez projektanta „odą dla konsumentów kupujących dla mody”. Kolekcja składa się z dobrze skrojonych garniturów, płaszczy i trenczów, sukienek i marynarek oraz tunik.

Kolekcja ma charakter damsko – męski – składa się zarówno z kreacji dedykowanych mężczyznom, jak i z kreacji przeznaczonych do damskiej garderoby. Demna Gvasalia postawił na sylwetki z usztywnionymi ramionami. Niektóre jego kreacje są reinterpretacją projektów Cristobala.

Demna Gvasalia jest gruzińskim projektantem mody, który zdobył doświadczenie i wiedzę w Royal Academy of Fine Art w Antwerpii. Demna Gvasalia współpracował z Martinem Margielą i Louis Vuitton. Obecnie pełni funkcję dyrektora kreatywnego Balenciaga i głównego projektanta Vetements. Sławę przyniosła mu m.in. nagroda Fashion Awards 2018 dla Accessories Designer of the Year.

Jako dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga, Demna Gvasalia czerpie inspiracje z projektów tworzonych przez samego założyciela tego domu mody – Cristobal Balenciaga był bardzo ceniony w środowisku mody. Mówiono o nim jako o prawdziwym krawcu haute couture. Jego projektami zachwycali się Coco Chanel i Christian Dior, a także Huber de Givenchy.