Karboxyterapia – jak to działa?


Karboxyterapia – jak to działa?

Karboxyterapia, nazywana także karboksyterapią, jest nowatorskim zabiegiem, który polega na precyzyjnym wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę. Dwutlenek węgla wykorzystywany podczas tego zabiegu to czysty, medyczny gaz, co gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, który równomiernie rozchodzi się pod skórą rozszerzając naczynia krwionośne. Prowadzi to do poprawy odżywienia i dotlenienia tkanek. Dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej, prowadząc do powstania nowych, drobnych naczyń krwionośnych.

Lekki, krótkotrwały stan zapalny spowodowany przez zabieg, powoduje uruchomienie produkcji kolagenu i elastyny. Proces odbudowy skóry rozpoczyna się po zabiegu i trwa przez około kilka tygodni od zakończenia serii zabiegów.

Karboxyterapia pomaga w walce z cellulitem, rozstępami, a także w redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, pośladków, ud, kolan i ramion. Z zabiegu mogą korzystać także osoby, które chcą ujędrnić zwiotczałą skórę po ciąży i wesprzeć utratę masy ciała oraz ujędrnić ramiona. Zabieg może być wykorzystany także do pielęgnacji skóry, w tym usuwania blizn, cieni i worków pod oczami oraz do poprawy elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Omawiany zabieg nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, a także nie prowadzi do ryzyka reakcji alergicznych. Nie uwrażliwia on skóry na promieniowanie UV, dlatego można wykonywać go przez cały rok. Po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.