Uroda

Jak zmienić barwę oczu?

Nie każda kobieta jest zadowolona ze swojego wyglądu. Czasem narzeka na figurę, innym razem na cerę. Może też narzekać na kolor oczu. Współcześnie medycyna przychodzi z pomocą zdesperowanym kobietom chcącym zmienić barwę tęczówki.

Pierwszym i odwracalnym sposobem zmiany koloru oczu jest zastosowanie soczewek kontaktowych, które są specjalnie wyprodukowane w celu zmiany barwy tęczówek. Niektóre produkty dodatkowo wpływają na poprawę wzroku i zastępują okulary. Inne zaś mają neutralny charakter, więc mogą być stosowane także przez kobiety niemające problemów ze wzrokiem.

Drugi sposób zmiany koloru tęczówki polega na poddaniu się zabiegowi laserowemu. Omawiana metoda jest nieodwracalna. Laser umożliwia usunięcie ciemnego pigmentu pokrywającego tęczówkę. W związku z tym możliwe jest tylko rozjaśnienie barwy oczu. Po około 2 -3 tygodniach od wykonania zabiegu tęczówka przybiera niebieską barwę. Nowoczesny zabieg nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak soczewki kontaktowe. Nie do końca wiemy, jakie skutki uboczne może powodować laserowa korekta barwy oczu. Co więcej zmiana jest nieodwracalna, a koszty wykonania zabiegu bardzo wysokie.