Jak wybrać ginekologa do poprowadzenia ciąży?


Jak wybrać ginekologa do poprowadzenia ciąży?

Wybór ginekologa do prowadzenia ciąży to sprawa bardzo delikatna i bardzo ważna dla każdej kobiety. Idealnie by było, żeby był to ginekolog, do którego dana kobieta chodzi już od dawna, choć niestety rzeczywistość bywa zupełnie inna, gdyż wiele kobiet nie chodzi na regularne badania i często wiele z nich nie ma swojego, stałego lekarza.

Powracając do ciąży, jest to wyjątkowy czas dla każdej kobiety, gdzie musi być ona pod stałą opieką lekarza ginekologa nie tylko ze względu na swoje zdrowie, ale przede wszystkim ze względu na zdrowie swojego dziecka.

Gdy nie mamy jeszcze swojego lekarza i poszukujemy takiego, do prowadzenia ciąży, to najlepiej popytajmy swoich koleżanek, mamę czy ciocię, a na pewno doradzą nam dobrego i sprawdzonego specjalistę.

Bez względu na to, czy szukamy dobrego ginekologa w Warszawie, czy w innym mieście, to spytajmy: czy dany specjalista przyjmuje prywatnie czy na kasę chorych, jak ma wyposażony gabinet, czy można tam wykonać wszystkie badania i jak traktuje swoje pacjentki. Zachowanie lekarza, sposób mówienia i traktowania swoich pacjentek, to kluczowy element dla wszystkich kobiet. Chcemy być traktowane profesjonalnie, delikatnie i dyskretnie.

Ważne jest także, aby lekarz miał czas dla swoich pacjentek i aby miał nowocześnie wyposażony gabinet. To ważne, szczególnie dla kobiety w ciąży, która będzie musiała teraz regularnie wykonywać badanie USG, badania krwi i poziomu cukru także wiele innych. Nie trzeba wówczas jeździć po całym mieście i szukać kolejnych przychodni, gdzie zrobimy zlecone badania.

Jak znaleźć odpowiedniego ginekologa? Można popytać rodziny i znajomych kogo polecają lub jeśli to wstydliwy – można poszukać w Internecie wpisując w Google takie zapytania jak “ginekolog Praga opinie” lub podobne w zależności od swojego miejsca zamieszkania. W ten sposób można trafić na opinie różnych kobiet na forach lub portalach z opiniami o lekarzach. Wiadomo – tyle opinii ile ludzi, ale zawsze można zbudować sobie pewien obraz i z gąszczu lekarzy wybrać kilku, których warto przetestować.