Bez kategorii

Infuzja tlenowa – odmładza nieinwazyjnie

Infuzja tlenowa jest jednym z zabiegów kosmetycznych odmładzających skórę. Zabieg ten jest nieinwazyjny i polega na wtłaczaniu aktywnych składników w głębokie warstwy skóry.

Nośnikiem tych komponentów jest czysty tlen, który odpowiada za odżywienie komórek oraz wpływa na proces ich metabolizmu w obrębie komórek – pobudza je do produkcji elastyny i kolagenu.

Tlen działa antybakteryjnie i pomaga złagodzić stany zapalne. Ogromną zaletą zabiegu jest jego nieinwazyjność. Efekty działania infuzji tlenowej są związane głównie z odżywieniem skóry i spowolnieniem procesu jej przedwczesnego starzenia się, do którego może doprowadzić niehigieniczny tryb życia, czy też nawet zanieczyszczenia środowiska.

Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie złożone z dwóch głowic. DermaOXY. Podstawowe sposoby jego działania obejmują:
odmłodzenie skóry
zredukowanie zmarsczek
nawilżenie skóry
Osiągnięcie spektakularnych efektów jest możliwe poprzez wprowadzenie w warstwy skóry skoncentrowanych składników aktywnych połączone z terapią za pomocą sprężonego, stężonego czystego tlenu. Jedna z głowic urządzenia rozprowadza serum na powierzchni skóry i wtłacza składniki aktywne do głębokich warstw skóry, a druga modeluje owal twarzy, natlenia skórę i dostarcza jej składników aktywnych.