GORĄCZKA ZŁOTA


GORĄCZKA ZŁOTA

Złoto jako symbol taniego przepychu dawno odeszło do lamusa. Innowacyjne sposoby wplatania go we współczesne aranżacje pozwalają rozbłysnąć mu na nowo. Najpiękniej świeci w dekoracyjnych dodatkach i na ścianach pomieszczeń. Zastosowanie znajduje we wszystkich domowych przestrzeniach. Złotem dekorować możemy salon, sypialnię a także kuchnię i łazienkę.
Więc choć pomaluj mój świat… na złoto

Ściany pomalowane na złoto odbijają więcej światła niż te pokryte zwykłą farbą, a to za sprawą mieniących się drobinek. Dzięki nim sztuczne oświetlenie dodaje magii we wnętrzach, falowo rozchodzi się na strukturze ścian i wnętrzom nadaje ciepły klimat. Odcienie ścian różnią się o każdej porze dnia. Decyduje o tym metoda pokrycia ściennych powierzchni, bo oprócz złotych farb do malowania ścian, użyć możemy także specjalnej brokatowej masy, dekoracyjnych past czy lakierów. Od narzędzi i sposobu wykonania w dużej mierze zależeć będzie ostateczny efekt.

Złoty przepych

Złote przecierki, czy wzorzysty ornament świetnie korelują w połączeniu z zimnymi barwami. Beże, odcienie białego czy surowe szarości w połączeniu ze złotem tworzą tandem ekskluzywny, pełen szlachetności. Ze złotem świetnie współgrają także fiolety, odcienie granatu i błękitu, grafity, popiele czy dumny kobalt i barwy morza. Mocny w akcencie szmaragd i szafir dobrze dopełnią się z szlachetną żółcią na zasadzie kontrastu. Tapetę w złotym odcieniu lub wzór w połyskującej barwie warto wykorzystać na jednej ze ścian.

Złoty umiar

W aranżowaniu złotych dodatków warto zachować umiar i rozwagę. Tkaniny ze złocistą nitką, połyskująca ceramika czy sztukaterie jak wszystko co dobre – w nadmiarze szkodzą. Szczególnie łatwo przesadzić w łączeniu złotych dekoracji ze szlachetną kolorystyką. Winna czerwień czy bladoróżowe odcienie doskonale współgrają z odcieniami srebra i złota, ale łatwo dać się ponieść takim połączeniom idąc w przesadę. Nie trzeba za to bać się srebra. Eksperymenty w łączeniu go ze złotymi dodatkami mogą przynieść zaskakujące efekty. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie luster. Otoczone ramą w starym patynowanym złocie nabierają nowej treści.

Luksusowy charakter wnętrza podkreślić mogą najmniejsze detale, jak choćby przeszyte złota nicią frędzle do zasłon. Złote świeczniki, drobne figurki czy lampiony w królewskim kolorze, to elementy wystroju których rekomendować nie trzeba. Ascetyczne w formie i rozmiarze, umiejętnie rozlokowane w różnych punktach pomieszczeń są niczym lśniąca wisienka na szczycie tortu. Ale co gdy gorączka złota opanuje nas na dobre i zapragniemy go więcej, niczym mityczny Midas? Mosiężne naczynia ozdobne, pozłacane, przecierane meble czy połyskliwa, atłasowa pościel zaspokoją największe żądze. Dzięki takim rozwiązaniom każda chwila spędzona we własnym domu upłynie nam po królewsku.

Sprawdź jak zaaranżować mieszkanie na kolor złoty.