Glass skin – jak uzyskać efekt szklanej skóry?


Glass skin – jak uzyskać efekt szklanej skóry?

Efekt szklanej skóry nie jest kolejnym trendem w makijażu, ale w pielęgnacji skóry, wywodzącym się z Korei Południowej. Trend glass skin opanuje wiosnę i lato 2019! Główną rolę odkrywa prawidłowa pielęgnacja według określonych niżej zasad, ale odpowiedni makijaż także ma znaczenie.

Glass skin oznacza cerę gładką jak tafla szkła. W tym przypadku prawidłowa pielęgnacja jest podstawą, a makijaż uzupełnieniem. Cera wygląda świeżo, zdrowo, aksamitnie i charakteryzuje się jednolitym kolorem oraz naturalnym blaskiem. Na skórze nie są widoczne rozszerzone pory, zaczerwienienia, ani niedoskonałości. Niemniej widoczne są piegi i małe pieprzyki – stosowanie ciężkiego, mocno kryjącego podkładu nie wchodzi w grę.

Efekt glass skin można uzyskać stosując metodę cenioną przez Koreanki, zwaną pielęgnacją warstwową. Polega ona na aplikowaniu na skórę kilku warstw lekkich kosmetyków nieobciążających skóry, działających silnie nawilżająco. Do demakijażu należy stosować olejek do demakijażu, który rozpuści zanieczyszczenia i pozwoli pozbyć się pozostałości kolorowych kosmetyków. Olejek jest delikatnie wmasowywany w skórę. Następnie skórę można przetrzeć zwilżonym płatkiem kosmetycznym.

Kolejnym kosmetykiem jest emulsja micelarna do mycia lub inny preparat nie naruszający bariery hydrolipidowej skóry. Po umyciu twarzy należy nanieść na skórę mgiełkę z kwasem hialuronowym. Po wyschnięciu mgiełki można zaaplikować krem nawilżający. Co 2 – 3 dni należy dodatkowo stosować peeling ziarnisty lub enzymatyczny. Dla cery wrażliwej i trądzikowej bardziej zalecany jest peeling enzymatyczny.

Przed wykonaniem makijażu należy wykonać nawilżającą maskę oraz wykonać drenujący masaż wałkiem jadeitowym. Kolejny krok to nałożenie kremu nawilżającego, a następnie punktowe zaaplikowanie rozświetlacza. Cienie pod oczami można ukryć korektorem. Całość należy wykończyć transparentnym pudrem.