Styl

Garnitur w letnim wydaniu

Garnitur latem zmienia swoje oblicze. Ciężkie tkaniny zostały zastąpione lnem w odcieniu denimu, który zda egzamin w czasie konferencji, prezentacji i służbowych spotkań. Garnitur w letnim wydaniu jest pozbawiony długich spodni. Zostały one zastąpione przez szorty sięgające przed kolana. Można zastąpić je spódnicą o takiej samej długości. Mniejsza długość nie byłaby mile widziana w pracy. Krótki garnitur dobrze prezentuje się w połączeniu z lejącymi topami uszytymi ze zwiewnych, lekkich tkanin.

W casualowe piątki można nosić spodnie w zestawieniu z tuniką i bransoletkami ze sztucznych kamieni. Szorty nie będą wyglądały wówczas zbyt swobodnie. Dopełnieniem stylizacji powinny być eleganckie buty i torba. Latem sprawdzą się tuniki z jedwabiu, który jest szykowną tkaniną sprawdzająca się w upalne dni.

Marynarka może być natomiast zestawiana z letnimi sukienkami o prostym fasonie. Poleca się stylizacje z kolorem (np. żółcią, turkusem) oraz w stylu retro. Mogą one być związane z dodatkami, albo z ubraniem. Ważne jest to, aby nie przesadzić i pozostać w ramach formalnego stylu.