Gąbka lepsza od pędzelka?


Gąbka lepsza od pędzelka?

Jeżeli nie chcesz brudzić sobie dłoni podkładem i zależy Ci na równomiernym rozłożeniu tego kosmetyku skorzystaj z akcesoriów do makijażu – gąbki lub pędzelka.

Pędzel do makijażu powinien być wykonany z naturalnego włosia. Naturalność poprawia przyczepność kosmetyków do skóry oraz umożliwia lepsze rozprowadzenie podkładu. Tanie pędzle wykonane ze sztucznego włosia mogą podrażnić skórę. Unikaj też farbowanych pędzli – barwnik może uczulać.

Gąbka silikonowa jest przeznaczona głównie do aplikacji płynnych podkładów. Zanim jej użyjesz zwilż ją wodą. Dzieki temu mniej fluidu wsiąknie w jej strukturę. Niewielkie zużycie kosmetyków jest dużą zaletą tego aplikatora. Co więcej, gąbka zapewnia bardzo mocno kryjący efekt, co w przypadku niedoskonałości cery jest bardzo istotne. Gąbka silikonowa wchłania sebum z twarzy, dlatego myj ją po każdym użyciu.

Gąbki do pudru znajdują zastosowanie w przypadku kompaktowych pudrów. Za pomocą tego aplikatora trudno nałożyć kosmetyk równomiernie. Gąbki do pudru zbierają martwy naskórek i bakterie. Bardzo ważne jest więc ich systematyczne czyszczenie.

Gąbka raczej wygrywa starcie z pędzlem – oba akcesoria muszą być często czyszczone, a gąbka nie wchłania dużo kosmetyku i zapewnia lepsze krycie. Dla początkujących w makijażu lepszym pomocnikiem może być jednak pędzel, przy którym ryzyko uzyskania efektu maski jest mniejsze.