Olej lniany i dieta dr Budwig


Olej lniany i dieta dr Budwig

Olej lniany oraz jego prozdrowotne właściwości są znane nie od dziś. Stosują go chętnie osoby dbające o linię, ponieważ pozytywnie wspiera proces odchudzania, a także ma zbawienne działanie w profilaktyce i leczeniu nowotworów.

Olej lniany oraz jego prozdrowotne właściwości są znane nie od dziś. Stosują go chętnie osoby dbające o linię, ponieważ pozytywnie wspiera proces odchudzania, a także ma zbawienne działanie w profilaktyce i leczeniu nowotworów. Dzięki doskonałej kompozycji kwasów omega-3 i omega-6 jest on idealnym remedium na wiele przypadłości, a także zawiera bogactwo składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Olej lniany firmy Oleania (https://oleania.pl/olej-lniany-tzw-budwigowy) jest olejem tłoczonym na zimno, który zachowuje wszystkie naturalne wartości i doskonale nadaje się do zastosowania w przypadku diety antynowotworowej opracowanej przez niemiecką biochemiczkę – dr Johannę Budwig. To właśnie ona odkryła zależność pomiędzy podażą omega-3 a rozwojem komórek rakowych w organizmie człowieka. Dieta ta jest mocno oczyszczająca, a jej podstawowym założeniem jest spożywanie pasty serowej, którą wykonuje się właśnie między innymi z oleju lnianego.

Pasta dr Budwig to mieszkanka białego sera i oleju lnianego – takie połączenie w odpowiednich proporcjach gwarantuje doskonałe przyswojenie omega-3, które jest bardzo ważne w profilaktyce antynowotworowej. W trakcie diety należy pić duże ilości płynów i spożywać odpowiednie ilości ekologicznych warzyw oraz owoców. Można stosować również inne rodzaje tłoczonych na zimno olejów roślinnych, takich jak kokosowy, olej z pestek dyni i z kiełków pszenicy.

Należy unikać natomiast między innymi produktów przetworzonych, rafinowanego białego cukru, szkodliwych tłuszczy zwierzęcych, jaj, mięsa i tłustego nabiału. Doskonałym uzupełnieniem diety dr Budwig są soki: pity na czczo sok z kiszonej kapusty, z marchwi, papai, winogron lub wiśni, które najlepiej przygotować samodzielnie w domu przy pomocy praski hydraulicznej lub wyciskarki wolnoobrotowej. Tak skomponowany jadłospis stanowi silne wsparcie w procesie walki z nowotworem, a kluczową rolę odgrywa w nim właśnie olej lniany tzw. budwigowy.