Bez kategorii

Fryzury optycznie wyszczuplające twarz

Chcąc optycznie wyszczuplić okrągłą twarz można zastosować odpowiedni makijaż wyszczuplający twarz. Druga metoda to odchudzanie, jednak aby twarz wyglądała na szczuplejszą trzeba zgubić co najmniej 4 – 5 kg. Trzecią metodą optycznego wyszczuplania twarzy jest fryzura.

Poprzez dobranie odpowiedniej fryzury można optycznie odjąć kilka kilogramów. Sprawdzonym sposobem na wyszczuplenie twarzy są długie, falowane włosy. Kolejna metoda, która pomaga wyszczuplić optycznie twarz to odpowiednie wycieniowane włosów przy twarzy.

Przy wyborze odpowiedniej fryzury na ważne wyjście warto zainspirować się gwiazdami, np. Kirsten Dunst. Bardzo często wybiera ona upięcia z asymetrycznym przedziałkiem. To kolejna metoda na wyszczuplenie twarzy. Fale opadające lekko na twarz, także optycznie ją wyszczuplą.

Kobiety posiadające okrągłą twarz mogą nosić upięte włosy, jednak z pewnym szczegółem – z przodu powinny wychodzić luźne, skręcone kosmyki.

Asymetryczne fryzury mają zdolność do wyszczuplania twarzy za pomocą fryzury. Grzywka ułożona na bok, podobnie jak pocieniowane wokół twarzy pasemka pomagają optycznie wyszczuplić twarz. Nieregularne wycieniowanie włosów polegające na pozostawieniu ich dłuższych z przodu i bardziej podciętych z tyłu.

Kobiety, które nie są przekonane co do asymetrycznej grzywki, mogą zaczesać włosy w taki sposób, aby ułożone kosmyki jedynie imitowały grzywkę. Taką metodę zastosował Marco de Vincenzo na jednym ze swoich pokazów.