Bez kategorii

Floretyna – czym jest i jak to działa?

Floretyna jest składnikiem aktywnym pozyskiwanym z jabłek, stosowanym jako źródło przeciwutleniaczy w kremach i innych kosmetykach anti-aging. Omawiana substancja pochodzenia naturalnego ma zdolność do wniknięcia do głębszych warstw skóry.

Floretyna zwiększa przepuszczalność ścian komórek ulegając rozpadowi w organizmie. Działanie przeciwzmarszczkowe nie jest jedyną właściwością tej substancji. Floretyna jest też składnikiem aktywnym preparatem o działaniu wygładzającym, rozjaśniającym oraz wyrównującym koloryt skóry.

Floretyna w porównaniu z innymi substancjami antyrodnikowymi ma silne działanie przeciwstarzeniowe. Hamuje ona aktywność enzymu powodującego rozpad włókien elastynowych w skórze. Floretyna może łączyć się z lipidami, co umożliwia utrzymanie równowagi hydrolipidowej naskórka.

Floretyna podobnie jak kwas fitowy, kwas ferulowy oraz witamina A i C należą do grupy antyoksydantów wykorzystywanych do usuwania przebarwień pozapalnych. Floretyna należy do podstawowych składników peelingów stosowanych w leczeniu przebarwień, a także kremów do pielęgnacji skóry.