Ellie Saab jesień-zima 2019/2020


Ellie Saab jesień-zima 2019/2020

Kolekcja mody Ellie Saab jesień-zima 2019/2020 charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem, choć dominują w niej głównie sukienki i kombinezony. Gama kolorystyczna koncentruje się na czerni i odcieniach kobaltu oraz granatu. Znalazło się miejsce także dla ciemnej, głębokiej czerwieni oraz ciemnych odcieni zieleni.

Ellie Saab stawia na kobiece fasony oraz różnorodność materiałów. W nowej kolekcji ja sezon jesień – zima 2019/2020 pojawiły się także wzory, dużo falban, asymetrycznych krojów, pasków w talii, błyszczące tkaniny i aksamit.

Szczególnie interesujące są propozycje damskich garniturów – szerokie spodnie i marynarka z kokardą w talii, uszyte z aksamitu, zestawione z botkami na szpilkach, kopertówką i okularami. Bardzo efektownie prezentują się także suknie balowe, wyglądające jak owinięte szalami. Ellie Saab bawi się tkaniną, doskonale znając jej właściwości i sposób układania się.

Ellie Saab jest projektantem libańskiego pochodzenia. Rozpoczął swoją karierę w latach 80. dwudziestego wieku, jako projektant sukien ślubnych zdobionych koronką, kamieniami szlachetnymi, kryształkami Swarovskiego, perłami i innymi zdobieniami. Ellie Saab jest pierwszym arabskim projektantem, który został członkiem Chambre Syndicale de la Haute Couture.