Efekt naturalnego makijażu – upiększa i odejmuje lat


Efekt naturalnego makijażu – upiększa i odejmuje lat

Naturalny makijaż brzmi trochę paradoksalnie, ale nude make – up właśnie taki jest. Ledwo go zauważamy, bo zamiast zmieniać wygląd, podkreśla naturalne piękno kobiety.

Nude make – up sprawdzi się na co dzień, do pracy i na szczególne okazje. Wykonywanie makijażu zaczynamy od zaaplikowania kremu. Dopiero gdy krem odpowiednio się wchłonie można zastosować korektor do twarzy, któy ukryje niedoskonałości.

Warstwa makijażu nude nie może być zbyt gruba, więc nie używamy baz pod podkład, a sam podkład i inne kosmetyki stosujemy bardzo oszczędnie. Niezwykle ważne jest użycie kosmetyków, które mają odcień jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru cery. Podczas wykonywania makijażu nude nie stosujemy też bronzerów.

Można użyć różu do policzków w odcieniu zbliżonym do koloru ust. Pomadka również powinna być w podobny tym kolorze. Przy wyborze różu do policzków należy wziąć pod uwagę także odcień cery. Do jasnej cery pasują pastelowe odcienie różu. Róż w odcieniu brzoskwiniowym do oliwkowej cery. Z kolei brązowy jest odpowiedni do ciemnej cery.

Make – up ust ogranicza się zwykle do błyszczyka. Dopuszczalne jest obrysowanie ust kredką w odcieniu zbliżonym do koloru ust, ale w taki sposób, aby nie była zbyt widoczna. Zazwyczaj stosuje się balsamy do ust o odżywczych właściwościach, albo szminkę w odcieniu jasnego różu.

Brwi można delikatnie zaznaczyć cieniem – żeby zarysował się ich naturalny kształt. Rzęsy tuszujemy czarną lub brązową maskarą, w zależności od tego, czy oprawa oczu jest naturalnie ciemna, czy jasna. Polecane są matowe cienie do powiek w odcieniu beżu i jasnego brązu. Nakładamy je tylko na ruchomą część powieki. Nie używamy eyelinera.