Porady

Dobierz idealny róż do policzków w zależności od swojego typu urody!

Róż do policzków może i jest niepozornym kosmetykiem, jednak dzięki niemu można wyczarować prawdziwe cuda. Świetnie konturuje twarz, a umiejętnie użyty może nawet sprawić, że uda nam się korzystnie wyszczuplić policzki. Ponadto róż dodaje dziewczęcej niewinności i przy zachowaniu naturalnego efektu pozwala cieszyć się kompletnym, ale jednocześnie bardzo dyskretnym makijażem.

Jaki kolor różu do policzków wybrać?
Przy wybieraniu różu do policzków – np. tych marki L’Oreal Paris – należy kierować się typem urody, a także odcieniem skóry w zależności od tego, czy jest ona chłodna czy ciepła. Panuje zasada sugerująca, aby intensywność i kolor kosmetyku wybierać do koloru skóry. Im jest on ciemniejszy, tym ciemniejszy powinien być kolor różu. Właściwe jest także dobieranie róży w tym samym odcieniu, w którym są nasze usta. Nie musisz wybierać tylko jednego różu. Dobierz co najmniej dwa, szczególnie jeśli twoja skóra intensywnie zmienia kolor w trakcie słonecznego lata.

Brzoskwiniowy róż do policzków – ten odcień idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet o ciepłej, południowej urodzie. Bardzo dobrze podkreśli zalety śniadej cery.
Morelowy róż do policzków – morelowy róż to najlepsze rozwiązanie dla cery naczyniowej i skłonnej do zaczerwienienia. Przy tego typu problemach należy bardzo uważać, nakładając na twarz róż. Kosmetyki w czerwonych odcieniach nie tolerują żadnych niedoskonałości na twarzy i jedynie je podkreślają, dlatego należy wybierać w tym przypadku róże, które oscylują w stronę żółtawych odcieni. Oprócz morelowego różu równie dobrze będzie pasował łososiowy.
Koralowy róż do policzków – pozwala świetnie wydobyć rysy twarzy, w tym mocno zarysowane kości policzkowe i jest wybawieniem dla osób o bardzo bladej cerze. Nadaje jej zdrowego kolorytu i skutecznie ożywia makijaż.
Jasny róż do policzków – tego rodzaju róż najlepiej nakładać na jasną, porcelanową cerę. Pięknie podkreśli jej atuty, ale nie będzie niepotrzebnie dominował. Idealne będą róże w kolorze fuksji i pasteli.
Ciemny róż do policzków – tym razem również idealnie wkomponuje się w śniadą i ciemną karnację. Im bardziej jesteś opalona, tym ciemniejszy róż powinnaś wybrać. Zbyt jasny za bardzo wyróżni się na tle ciemnej skóry.
Jak nakładać róż do policzków?
Najbardziej poręczny będzie pędzel o zwartym i stosunkowo twardym włosiu, który ułatwi Ci precyzyjną aplikacją różu. Jego kształt może być lekko zaokrąglony lub wyraźnie ścięty, co ułatwi trzymanie się linii kości policzkowych. Róż powinnaś nakładać w miejscu, w którym kości policzkowe są wypukłe. Najlepiej zobaczysz je w trakcie uśmiechania się lub wtedy, gdy ułożysz usta w charakterystyczny „dziubek”. Nakładając róż, nie używaj do tego zbyt dużej ilości kosmetyku, aby wytworzona przy jego udziale linia nie była zbyt wyrazista. Najlepszym wyjściem jest delikatne roztarcie kosmetyku, które spowoduje, że produkt lepiej wtopi się w skórę, a także wywoła delikatny efekt rumieńca. Wyszczuplenie twarzy zagwarantuje nałożenie różu w szczytowym miejscu kości policzkowych i następnie rozprowadzanie go po łuku do środka twarzy, w kierunku ust. Malując się różem, należy mieć na uwadze, że jest to kosmetyk, który bardzo często wchłania się w skórę, dlatego możliwe, że potrzebne będzie poprawienie jego intensywności w ciągu dnia. Róż możesz także nałożyć na strategiczne miejsca twarzy, takie jak czubek nosa, brodę i skórę między brwiami.

Jaki efekt wywołuje użycie różu?
Róż – podobnie jak bronzer – świetnie podkreśla kości policzkowe.
Nakładamy go w różny sposób w zależności od kształtu twarzy, dzięki czemu skutecznie możemy go korygować.
Sprawia, że twarz wygląda młodo, świetliście i zdrowo.
Wielu makijażystów podkreśla, że umiejętnie dobrany róż na policzkach skutecznie odmładza twarz.
Nadaje blasku każdemu rodzajowi skóry, szczególnie ziemistej.