Dieta Antoine’a – nie łącz produktów i chudnij


Dieta Antoine’a – nie łącz produktów i chudnij

Dieta Antoine’a jest zupełnie nowym spojrzeniem na dietę opartą na niełączeniu produktów. Można stosować ją jednak tylko 7 dni. Tempo utraty masy ciała wynosi nawet do 8 kg!

Możliwość szybkiego zrzucenia nadmiaru kilogramów jest na tyle zachęcająca, że dieta zdobywa sobie coraz więcej zwolenniczek. Trzeba tylko pamiętać o jednej rzeczy – po zakończeniu diety Antoine’a należy przejść na dietę niskokaloryczną, ale zbilansowaną. Wtedy można uniknąć efektu jo – jo i utrzymać uzyskaną niską wagę. Optymalnym rozwiązaniem będzie dieta 1500 kcal, która zapewni odpowiednią stabilizację masy ciała.

Dieta niełączenia, o której mowa, zakłada, że każdego dnia trzeba spożywać tylko produkty z określonej grupy. Grup łącznie jest 7 – po jednej na każdy dzień tygodnia. Można zaplanować tygodniowe menu w dowolny sposób, ale wszystkie grupy powinny być wykorzystane. Mowa o takich grupach, jak warzywa, owoce, produkty zbożowe, ryby, mięso, jaja oraz nabiał i mleko.

Zaletą diety jest brak obowiązku aktywności fizycznej oraz liczenia kalorii. Celem tak monotonnego jadłospisu jest zmniejszenie apetytu, co prowadzi do utraty masy ciała. Taka kuracja odchudzająca nie należy do zdrowych rozwiązań, dlatego można stosować ją tylko przez tydzień, maksymalnie raz w miesiącu.

Dodaj komentarz