Dbaj o swój kręgosłup – bóle są bardzo dotkliwe


Dbaj o swój kręgosłup – bóle są bardzo dotkliwe

Kiedy ostatni raz rozciągałaś mięśnie kręgosłupa? A kiedy czułaś napięcie mięśni i wyraźny ból w okolicy barków lub lędźwi? No właśnie. O kręgosłup dbamy zdecydowanie za mało, a brak profilaktyki przypłacamy bolesnymi dolegliwościami.

Podstawowym elementem profilaktyki przeciw bólom kręgosłupa jest utrzymywanie prawidłowej masy ciała. Skoro już dbamy o dietę, żeby nie przytyć, dbajmy o to, aby nie zachorować na osteoporozę. Odpowiednia dawka witaminy K i wapnia również są ważne w profilaktyce przeciw bólom kręgosłupa.

Ważne jest to, aby umiejętnie rozładować stres – w jakikolwiek sposób. Kiedy stres utrzymuje się, mięśnie pleców są napięte, a stąd już prosta droga do tego, aby nabawić się bolesnych dolegliwości.

Ważne jest także unikanie garbienia się i uginanie kolan podczas podnoszenia i pochylania się. Warto zainwestować w dobry materac – to zbawienie dla snu i dla kręgosłupa. Fizjoterapeuci polecają materace ze sprężynami lub wykonane z pianki o średniej twardości.

Bóle kręgosłupa mogą mijać następnego dnia, ale nie każda kobieta ma takie szczęście. Nawet młode panie są narażone na dolegliwości, które mogą utrzymywać się przez wiele tygodni, uniemożliwiając pracę zawodową i wykonywanie codziennych czynności.

Dodaj komentarz