Styl

Damskie zegarki – złote czy pozłacane?

Zegarek jest funkcjonalnym i modnym dodatkiem, który z powodzeniem zastąpi bransoletkę, albo wystąpi z nią w duecie. Przed zakupem zegarka warto wiedzieć, jak nie dać się nabrać na nierzetelne handlowe informacje.

Obecnie można znaleźć zegarki w każdym kolorze. Ceny modeli wykonanych z pozłacanej stali są niekiedy wysokie, co może stwarzać mylne wrażenie. Zegarki z najniższej półki cenowej są pokrywane złotą farbą. Należy mieć na uwadze, że w tym przypadku niższa cena oznacza niższą jakość wykonania. Po kilku tygodniach użytkowania struktura farby ulegnie zniszczeniu, a zegarek nie będzie prezentował się równie dobrze, jak w sklepie.

Pod względem wytrzymałości i odporności na zarysowania najlepszym wyborem są stalowe zegarki pokryte powłoką PVD. Na najwyższej półce cenowej znajdują się zegarki wykonane ze złota próby 14 lub 18 karatów. Metal szlachetny jest dość miękki i nieodporny na zarysowania. Jeżeli zegarek jest choćby w części wykonany ze złota konsument otrzymuje certyfikat potwierdzający próbę kruszcu i zawartość metalu szlachetnego w gramach.