Czereśnie – dobre na odchudzanie i oczyszczanie organizmu


Czereśnie – dobre na odchudzanie i oczyszczanie organizmu

Czereśnie są niestety sezonowymi owocami – ich wybornym smakiem i właściwościami możemy cieszyć się tylko w okresie letnim.

Do podstawowych zalet czereśni nie należy słodki smak i soczysty miąższ, ale przede wszystkim właściwości wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn i ubocznych skutków przemiany materii. Regularne spożywanie tych owoców powoduje zmniejszenie ilości kwasu moczowego i odkwaszenie organizmu.

Czereśnie zawierają niewiele kalorii – w 100 g owoców znajduje się około 50 – 60 kalorii. Owoce te zawierają mało cukru, więc będąc na diecie nie trzeba ich sobie odmawiać. Czereśnie wspierają układ trawienny i regulują pracę żołądka, a do tego pomagają usunąć zalegające w organizmie toksyny spowalniające metabolizm. Spożywanie tych owoców poprawia apetyt i przeciwdziała zatrzymywaniu się płynów w organizmie.

W świeżych czereśniach znajdują się takie składniki odżywcze, jak witaminy z grupy B, żelazo, fosfor i wapń. Owoce działają przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo i antyoksydacyjnie, ponieważ zawierają antocyjany – barwniki będące antoksydantami. Żeby odczuć pozytywne efekty oczyszczające wywołane przez czereśnie należy spożywać około 30 – 50 dag tych owoców dziennie przez ok. 2 – 3 tygodnie.