Cytryna – pamiętaj o niej zwłaszcza jesienią


Cytryna – pamiętaj o niej zwłaszcza jesienią

Sok z cytryny dodany do szklanki wody mineralnej pomaga skutecznie oczyścić organizm z toksyn i z substancji, które przyczyniają się do zaburzeń przepływu limfy oraz do spowolnienia metabolizmu.

W 100 g cytryny znajduje się 53 mg witaminy C, która łagodzi przebieg infekcji. Zawiera ona również dużą dawkę rutyny przeciwdziałającej utracie witaminy C w organizmie. Rutyna działa też uszczelniająco na naczynia krwionośne.

Napój, o którym mowa na wstępie jest najlepszym i najprostszym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Wpływa on znakomicie na cerę oczyszczając zatkane pory, zwalczając stany zapalne i infekcje. Sok z cytryny działa również antybakteryjnie. Codzienne spożywanie soku z cytryny rozcieńczonego z wodą korzystnie wpływa na wygląd skóry – dodaje jej blasku i promiennego wyglądu.

Sok z cytryny rozcieńczony z wodą mineralną pomaga na problemy trawienne i zgagę oraz łagodzi nudności. Bez wątpienia napój cytrynowy – lemoniada bez dodatku cukru, ani innych substancji słodzących – działa też orzeźwiająco i nawadniająco na organizm. Korzystny wpływ cytrusowego owocu na układ pokarmowy ma związek ze wspieraniem wytwarzania żółci. Cytryna działa żółciopędnie poprawiając trawienie i sprzyjając regularnym wypróżnieniom. Poprzez stymulowanie produkcji żółci, cytryna wpływa na poprawę funkcjonowania wątroby.

Jesienią zwykle zmieniamy dietę na bardziej ciężkostrawną i sycącą – układ pokarmowy będzie potrzebował wsparcie. Dodatkowo sok z cytryny będzie wspierał zachowanie zdrowej, promiennej cery, a także szczelnych naczyń krwionośnych, których nie lubią infekcje.