Cynk – minerał piękna


Cynk – minerał piękna

Zastanawiałaś się dlaczego, tak dokładnie, cynk jest nazywany minerałem piękna? Odpowiedź znajdziesz niżej. Może być dla Ciebie trochę zaskakująca.

Cynk dba o kondycję włosów i paznokci oraz jest niezbędny do zachowania zdrowej skóry. Po pierwsze, niedobór cynku zaczyna początkowo objawiać się rozdwajaniem się paznokci. Jeżeli chcesz mieć mocne paznokcie, które zdrowo wyglądają i prawidłowo rosną, musisz jeść dużo produktów bogatych w cynk, np. nasiona słonecznika.

Cynk jest niezbędny do zachowania dobrej kondycji włosów. Kiedy zaczyna go brakować w organizmie pojawiają się takie problemy, jak nadmierne przetłuszczanie się włosów, a także łupież. Poza tym, włosy są osłabione i wypadają.

Najbardziej zaskakujące jest to, że cynk jest antyoksydantem. Przeciwutleniacze kojarzą się przede wszystkim z witaminami i roślinnymi substancjami. Tymczasem cynk sprzyja zachowaniu młodego wyglądu skóry. Dodatkowo, cynk działa przeciwtrądzikowo regulując gospodarkę hormonalną i produkcję sebum. Minerał poprawia też koloryt skóry.

Dodaj komentarz