Creme de peche i Peach pink – kolory jesiennej garderoby


Creme de peche i Peach pink – kolory jesiennej garderoby

Choć nazwy tytułowych odcieni brzmią jak nazwy brzoskwiniowych deserów, w rzeczywistości to jedne z odcieni jesiennej garderoby, które według Instytutu Pantone zawładną tym sezonem. Nie są to jedyne wytypowane barwy, ale łączy ich to, że wywodzą się z koloru brzoskwiniowego.

Peach pink, czyli brzoskwiniowy róż, jest bardziej nasyconym kolorem, odcieniem pomarańczy zbliżonym do różu. Ciepły kolor doskonale podkreśla urodę brunetek i szatynek. Sprawdzi się on zarówno w makijażu, jak i w zakresie ubioru i dodatków. Peach pink doskonale łączy się z neutralnymi beżami i innymi neutralnymi odcieniami, w tym z Creme de peche.

Odcień Creme de peche, czyli brzoskwiniowy krem, jest neutralnym odcieniem bladego brzoskwiniowego różu. Doskonale sprawdza się nie tylko w garderobie, ale również we wnętrzach, ze względu na stonowany charakter. Creme de peche w makijażu zapewne także zagości, jednak głównie w makijażu oka i ust. Ze względu na neutralny charakter można zestawiać go z wieloma innymi kolorami z gamy odcieni Pantone na sezon jesień/zima 2019, na przykład z szarym odcieniem Paloma oraz z ciemnym odcieniem Sugar Almond.

Oba odcienie mają wspólne korzenie – wywodzą się z koloru brzoskwiniowego, który jest ciepły i nasycony, dlatego kojarzy się z paletą jesiennych pomarańczy.